Siłownik mechaniczny, opis, zasada działania, informacje techniczne

 okno podawcze  silownik okna podawczego
* Okno podawcze zabudowane siłownikiem mechanicznym w profilu 50 x 50 mm. siłownik umożliwia zredukowanie siły potrzebnej do podnoszenia i opuszczania okna do ok 2-3 kg.   * Siłownik umożliwia podniesienie segmentu przesuwnego na dowolną wysokość. Podniesiony element pozostaje na zadanej wysokości.

linki

Siłownik mechaniczny do okien podawczych PODWÓJNY!!!*

  • Długość minimalna siłownika wynosi minimum 580 mm.
  • Siłowniki wykonywane są na zamówienie pod wskazany wymiar. Maksymalna długość ok. 4000 mm. Patrz tabela.
  • Siłownik zabudowany jest w rurze 50 x 50 x 2.
  • Napędem jest mechanizm sprężynowy, zapewniający jednorodną siłę ciągnącą na całej długości (skuteczna wysokość podnoszenia 400 – 600 mm w pozostałych zakresach może pojawić się samoczynne podnoszenie skrzydła lub opadanie).
  • Minimalny ciężar podnoszonego okienka od 3 kg.
  • Profil aluminiowy lakierowany na kolor biały RAL 9010 lub andoa srebrna C0.
  • W standardzie siłownik posiada dwie linki ciągnące, co gwarantuje równomierne podnoszenie całego okienka niezależnie od długości.
  • *Podwójny oznacza że siłownik posiada linki podnoszące po obydwu stronach!!! KAŻDE OKIENKO JEST PODNOSZONE IDEALNIE RÓWNO !!! Linki są samowyrównujące bezobsługowe!

montaz linki

montaz1montaz2montaz3

Opis działania.

Siłownik do równoważenia ciężaru okienka i statycznych sił oporu wykorzystuje mechanizm sprężynowy cechujący się bardzo dużą stabilnością pracy, niezależnie od warunków zewnętrznych. Siłownik raz wyregulowany nie wymaga czynności obsługowych. Ze względów bezpieczeństwa okienko powinno być wyposażone w system bezpieczeństwa uniemożliwiający opadnięcie okienka na parapet w przypadku uszkodzenia linki. Mechanizm sprężynowy wyregulowany jest do podanego obciążenia, siła przenoszona jest na rurę nawojową, która za pomocą linek przekazuję ją na powieszony element okna podawczego. Wyrównoważenie mechanizmu umożliwia stabilną pracę okienek od ok 5 kg do 45 kg ciężaru całkowitego.

Budowa:

Siłownik zabudowany jest w profilu aluminiowym o przekroju rury kwadratowej o przekroju 50 mm x 50 mm. Wewnątrz znajduje się mechanizm zwijający z kompensatorem spłaszczającym charakterystykę sprężyny, dzięki czemu na całej zadanej długości siła kompensujaca ciężar okienka jest prawie jednakowa. Linki nawojowe są skonstruwane w ten sposób, że cały montaż polega na wciągnięciu linek w górny poziomy profil okna podnoszonego i związanie ich. Następnie należy umieścić w gniazdach izolatry linek wykonane z tworzywa. Po wykonaniu tej czynności należy napiąć wewnętrzny mechanizm za pomocą dużego wkrętaka płaskiego i zabezpieczyć całość podkłądką montażową. Podczas nakręcania sprężyny nie wolno podnosić skrzydła okna - może to doprowadzić do spadnięcia linki z rury nawojowej. Dodatkowo istnieje możliwość regulowania siły podnoszenia i opadania. Regulacje wykonuje się we własnym zakresie. UWAGA rura siłownika musi być montowana w sposób zbliżony do zaprezentowanego na zdjęciach. Zabrania się montować w taki sposób żeby śruby montażowe ściskały siłownik!!! Może to prowadzić do nieprawidłowej pracy.

Zastosowanie:

siłownik może być stosowany w oknach podawczych, kasowych wykonanych w ogólnodostępnych systemach profili aliminiowych, siłownik może zostać wykorzystany w oknach podawczych, kasowych wykonanych w innych systemach: stalowych, drewnianych, kompozytowych, zabudowany jest w profilu kwadratowym o przekroju 50 mm x 50 mm i może być stosowany wszędzie tam, gdzie konstrukcyjnie komponuje się z zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

 

Przy zamówieniu należy podać:

  • ciężar całkowity podnoszonego okienka,
  • szerokość okienka ,
  • wysokość podnoszenia odległość od punktów krańcowych bocznych linek nawojowych ( w standardzie minimum 35 mm), odległość linek nawojowych od czoła okienka (w standardzie minimum 4 mm - 10 mm),

 

Zaślepki. Kolor - popielaty grubość 5 mm

zaslepka